Lapseki Belediye hizmet binasının temeli atıldı

Köprü başında gerçekleşen program saygı duruşuyla birlikte istiklal marşının okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz halka hitaben yaptığı konuşmasında ilçede sürdürülen alt ve üst yapı yatırımlarıyla birlikte devlet destekli projeler hakkında bilgi verdi. Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan kürsüye çıkarak Lapseki’nin artık yılda bir kere değil her daim geliştiğine ve büyüme eğilimi gösterdiğine vurgu yaptı. Referandum öncesi ‘Evet’ ve ‘Hayır’ oyu kullanacakların hepsinin bu ülke vatandaşı olduğuna dikkat çeken Turan, “Ama neden ‘evet’ neden ‘hayır’ diyeceğimizi çok iyi biliyoruz. Bu millet ne derse baş üstüne. Sizlerin sahip çıkmasıyla bunca eserler üretiliyor diyerek vatandaşlardan destek istedi. Son olarak konuşma yapan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Türk milletinin asla himaye altına alınamayacağının altını çizerek, “Bu millet asla himaye ve boyundurluk altına girmeyi kabul etmeyen bir ulus olduğunu tüm dünyaya tarih boyunca gösterdi. 15 Temmuz gecesi yaşanan hadiselerle bir kez daha hatırlattı. Bu millet canını ortaya koyarak istiklal mücadelesini verdi. Bizlerde bu yaşananlardan ders alarak yarınlarımızı inşa edeceğiz. Lapseki Belediyesinin park açılışında ismini ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’ olarak belirlemesi aziz şehitlerin hatırasının yaşanmasına vesile olacaktır. Ben şehit olanlara Allah’tan rahmet dilerken yaralı olan ve tedavileri devam eden şehitlerimize acil şifalar diliyorum diye konuştu.

Protokol üyeleri sahneye davet edilerek Çanakkale il Müftüsü Arif Gökçe’nin duasıyla Belediye Hizmet Binası-Kültür Merkezi temel atma merasimi gerçekleştirildi. Protokol üyeleri arasında Vali Orhan Tavlı, Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Özer, belde belediye başkanları, idari amirler, il genel meclis üyeleri, muhalefet partisi ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Program 15 Temmuz Şehitler Parkı açılışı ve Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun katılımlarıyla devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Doğalgaz çalışmaları başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir