Fişek ve kuru sıkı mermi satışları ruhsata bağlandı

T.C. İçişleri Bakanlığından gelen talimatla fişek ve kuru sıkı mermi alımları ruhsata bağlı olacak. Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğü Lapseki Belgelendirme Bürosu görevlisi polis memuru Hüseyin Kaplan yaptığı açıklamada, “Av bayilerinden kuru sıkı mermi ve tüfek fişekleri satışı ruhsata bağlandı. Vatandaşların bayilerden fişek alırken av tüfeği ruhsatnamesi ile müracaat etmesi gerekiyor. 18 yaşını doldurmuş vatandaşlarımız da kuru sıkı tabanca alabilmesi için sabıka kaydı olmaması ve kuru sıkı mermi alabilmesi kuru sıkı bildirim belgesi bulundurma zorunluluğu var. Av bayilerinde aylık olarak fişek alım-satımı düzenli olarak kaydedilerek takip edilecek. Bundan sonraki süreçte ruhsatsız alım-satım yapılamayacak diye konuştu.

Av bayileri uygulamanın fiyat artışlarına neden olacağını savundu. KDV oranlarının her fişeğe yansıyacağını ifade eden bayiler tüketici açısından fiyatların yükseleceğini iddia ettiler.

Bir önceki yazımız olan Doğal gaza ilk kaynak yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir